Frikera te vogla!

Per te njohurit, miqte dhe te afermit! Para disa ditesh vendosa, pas shume mundimesh e mendimesh te brendshme, te marr kete iniciative – cdo dite…

Pergjigja e nje letre!

Sapo jam kthyer nga puna dhe kur pashe zarfin mbi tavoline me rrethoi ankthi i perhershem. Letrat e tua jane te bukura, gjithmone! Packa kesaj…

E perditshmja

Sot jam ne rradhe! Cudi se si ndryshon koha, dimensioni e gjjthshka tjeter qe perben ate c’ka rendom e njohim si te perditshmen! Nje etikete…

E kam me ty!

E kam me ty! Po po e kam me ty! E kam me ty miken e ngushte qe qendron pas cdo te fshehte time, E…

To the mailbox!

Kur nisa te shkruaj letren time te fundit, percolla ne heshtje shume ndodhi te muajve te fundit. Ti je tmerresisht larg skamjes shpirterore e fizike…

Femer

~Risjelle nga nje 8 Mars i shkuar~ Nuk eshte e lehte te jesh femer ne nje bote ku vete “Krijuesi” e gojedhenesit e tij jane…

Endrra

Sa here bie ne pergjumje degjoj trokitjet e ndjenjave ne portat e kujtimeve te mia. Nuk di perse me eshte bere nje zakon i keq qe…