Dashuri

Dashuri!
Nje dite me shume, nje fjale me pak
Nje diell qe pervelon, kembezbathur mbi asfalt.
Nje enderr qe te zgjon, mengjes pa mbarim,
Nje krah qe te ngre, sheh qiell, diell, yje; dhe re.
Nje rryme pa forme, emer a ngjyre qe te pershkon, ti dhe gjithesia; kaq mjafton.

2 thoughts on “Dashuri

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.