Eh dreq! Me vjen nje cigare te ndez!

U be dite qe rrotulloj me duar fotografine tone. Me lenien e cigares, perkohesisht, ky veprim ka zevendesuar kendshem vesin tundues.
Ja, tani po pi kafen e pasdites e shikoj mes gishtave te mi floket e tu te mbledhur. Pak nga “etja” per cigaren e pak nga malli per ty, gati sa nuk zgjidhen e me ngjajne me tymin ndjelles qe rrethon cdo duhanpires ne kafenene ku jam.
Sec ka nje zakon njeriu!
Ne kohen kur lufton me nje ves, nis e rendit te gjitha betejat e fituara me pare. Pse?
Vetes i pergjigjem sinqerisht: – Kam nevoje per deshmi suksesi sepse nuk kam besim ne unin tim. Jo se deshmite me sigurojne, jo! Por mbase kam fat, per nje pafundesi arsyesh te pashpjegueshme, jam nje njeri me fat.

Ndaj dhe mua me ngaterrohet keqazi kjo fotografi nder duar. Te kam harruar! Te kam lene ashtu sic lihet nje ves! Eh dreq! Me vjen nje cigare te ndez!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.