Dyer te hapura

Nje mendim per ty, nje mendim nga ty!

…enderr se ciles nuk i vesh dot fjale.

Permes valeve te gravitetit percohen tingujt e zerit tim,
Zerit tim pa fjale,
Zerit tim te marre.

Tek ti arrin vec shikimi,
Ai i verbri,
Ai i perhumburi,
I perkushtuari,
Shikimi, i imi.

Ne nje nga letrat e mia te pata cituar disa vargje te shkruara ne nje mur. Sot kalova serish ne ate rruge, por vargjet qene ndryshuar. U ndjeva keq kur lexova vargjet e reja. Kuptohet qarte se kush ka shkruar e ka patur nje mall, ne mos mall, nje enderr se ciles nuk i vesh dot fjale. E gje me te keqe nuk ka!
Pres me padurim te kalojme ne dhe te ndryshojme kete fasade – te thajme lotet me fllad.

Iva Verzivolli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Back to top
Këtë e pëlqejnë %d blogues: