Hija

U be kohe pa folur,
Me shume pa degjuar
Ecim kokelarte; supe ulur,
cdo dite nga pak,
duke harruar…

Une dhe ti hija ime,
Une te shtyj larg vetes,
Ti me mberthen ne cdo fije.

Keshtu ne perleshje,
Ecim e qeshim;
Ti me harresen time,
Une me pickimet; ti terheq fijet e qenies sime!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.