Dyer te hapura

Nje mendim per ty, nje mendim nga ty!

Ne kilometrin tim te fundit

Ne kilometrin tim te fundit
Jane te pakta gjerat qe do te mbeten.
Pak fjale, ledhe e perqafime
Ato me te zjarrtat e jetes sime.

Ne kilometrin tim te fundit
Do te jem e lehte si era
Pa shume dallge e valezime,
E drejte, e qete dhe vetmitare.

Ne kilometrin tim te fundit,
Vetmia do te kete nje tjeter kuptim
Pasi do te kem lene pas cdo hije,
jehone a muzg te shpirtit tim.

Ne kilometrin tim te fundit,
Do te jemi une dhe ti,
E do te kemi te qeshura, gugatje e perqafime
Si dikur femije!

Iva Verzivolli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Back to top
Këtë e pëlqejnë %d blogues: