Ne kohe

U gjendem serish, ne rruge te paparashikueshme, ulur ne te njejten tavoline. Askush nuk pa, por une i ndoqa vjedhurazi duart tona tek zgjateshin si…

Nga pak femije!

Kush thote se kjo bote nuk ka ngjyra, do te thote se s’ka pare asgje! Asgje nga cfare mund te shikohet me syte dhe driten…

Premtimet (version2)

Une te degjoj, Sa here kthehesh ne shtepi, perveluese si nje llampe qe ndricon diten me diell – jam une qe te degjoj, e me…

Premtimet

Une te sherbej, Per nje sere arsyesh te ndryshme, te sherbej. Kur humbet syzet e pa to perplasesh mes orendive te se perditshmes, doren time…

Te desha, jete!

Me te vertete, lekura jote eshte zhveshur nga terbimi i kalimtareve, Skeleti yt eshte ndryshkur nga lotet e nxehte te pikellimit, Kurrizi yt eshte kerrusur…

Pema

Keto dite ka rene shi, thuajse cdo pasdite, vec shi. Nga dritarja e katit te shtate ku banojme shikoj nje peme qe zgjatet, me drejtim…

Dashuri

Dashuri! Nje dite me shume, nje fjale me pak Nje diell qe pervelon, kembezbathur mbi asfalt. Nje enderr qe te zgjon, mengjes pa mbarim, Nje…

Kush jam?

Kur ne rruge eci, koken ulur kembet perdhe ngjeshur-Kush jam? Me rendon koka me shume se dites nata; trokas, godas dyerve te kalbta-Kush jam? Kur…

Vone

Te kerkoi, u largove, shkove. U ktheve – Vone! Te sfidoi, u struke, fjete. U zgjove – Vone! Te pranoi, u trembe, heshte. Fole –…