Ngrica

Sot ishte dita e pare e periudhes se ngricave per kete vit. Ishte dita kur une pranoj se ben ftohte. Dolem ne mengjes me vajzat…

Nga shkallet e pallatit tim

Rastesia e desh qe nga nxitimi per te lene punen e ardhur ne shtepi, te harroja celesat e apartamentit mbi tavolinen e punes. I mbetur…

Undulating siluhuete

When she wakes up in the morning, it looks like the room has no shadows, nothing whispers… I can hear nothing but the sound of…

Nje dite, si perdite!

E perfytyron dot nxenesin e klases se pare, ne diten e pare te shkolles? Jo kete te sotmin, te lexuarin, te parin e te degjuarin…

“Kunderletra”

Letren tende e lexova dhe iu perkoshtova ashtu sikurse e meritonte. Fillimisht vendosa ne vend cdo objekt qe kishte ndryshuar qellimin fillestar fale fantazise se…

Gruas sime

Po e nis duke te te kerkuar ndjese! Ndjese per te gjitha mengjeset kur ngrihem nga shtrati rrembimthi pa falenderuar kohen qe me dhurohet, dhe…

Aroma

Sot po mendoja per te gjitha festat qe na presin! Per me shume se nje cast me mberthen aroma e tyre! Aroma e bakllavase qe…