Pas…

Si mund te shikosh drejt c’ka je mesuar ta kesh gjithmone pas?

Shenimet e tua ne fletoren time te leksioneve i kane shpetuar te gjitha koherave, permbytjeve te mia e te motit, luftrave tona dhe te Zotit. Duket sikur dhe boja e stilolapsit nuk eshte lekundur nga asnje element kimik. Ose, per hir te se vertetes, mund te jete mendja ime qe refuzon perpjekjet e shikimit per ta pare cdo gje qarte. Per te pare sic eshte sot, e jo sic qe dje!
Nese do te fitonin syte do te thoja: “A e di se vetem ky shenim me mban ne pritje? Nuk dua te te le pas, sepse nuk di si mund te perballem me ty neser.”
Per mua ky ka qene shenimi me i rendesishem gjate leksioneve. Une sot jetoj, sot perpiqem, sot kerkoj, sot qendroj, sot krijoj. Te mos mbetet asgje nga sot se neser do te kete jete, perpjekje plot! E nuk kam kohe, mundesi te kthej koken kot, per sot!

Dyert Hapur ©

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.