Pema

Keto dite ka rene shi, thuajse cdo pasdite, vec shi. Nga dritarja e katit te shtate ku banojme shikoj nje peme qe zgjatet, me drejtim nga qielli. Eshte me e gjata nga te gjitha pemet rreth e perqark, e megjithate serish zgjat hijen, pak e nga pak. Ta dije valle se qielli s’ka kufi e drita lartesi? S’di! Por, kur mendoj per vajzat (si pema) dhe endrrat e tyre (lartesi), ne kete jeten tone (qielli), mendoj se pema nuk e di, ajo thjesht zgjatet. Ne fund te fundit, perse ta dije?! Endrrat nuk duhet dhe ndaj nuk kane nje kufi!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.