Premtimet

Une te sherbej,
Per nje sere arsyesh te ndryshme, te sherbej.
Kur humbet syzet e pa to perplasesh mes orendive te se perditshmes, doren time kerkon per t’u ngritur. Kur mes ankthit te minutave qe s’falin, kupton se ke harruar oren ne shtepi, mua me shterron kohen, ta fal pa meri. Kur qefmbetur kujtohesh se s’ka persosmeri, une mbledh copezat e thyera dhe ndertoj me to nje qellim te ri.
Une te sherbej,
Ne te gjitha oret e dite-nates, per cdo dite-nate te jetes!

(Versioni Grua)

Kur nga rrenojat, mbijeton nje stoli!

Dyert Hapur ©

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.