Dyer te hapura

Nje mendim per ty, nje mendim nga ty!

Sezon mbjellje- vjelje

Eshte nje nga ato mengjeset e hershme. Nata ka vendosur te jete e shkurter dhe s’te mbetet gje tjeter vecse t’i bindesh.
Qyteti “rruzull” eshte nje lemsh i vertete mbjellje dhe vjelje, ndaj dhe dita ka gjasa te jete e lodhshme.
Kudo!
Mbillen peme, “vilet” koha.
Mbillen “projekte”, vilen endrra!
“Mbillen” ndertesa mendjemedha, vilet kujtesa historike.
Mes kesaj rremujnaje thonjezash te pa-shenuara, qyteti “rruzull” shnderrohet ne nje koleksion rastesor shpirtrash enderrimtar pa koleksioniste.

Iva Verzivolli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Back to top
Këtë e pëlqejnë %d blogues: