E perkohshme

Ndalova sot per pak caste ne vitrinat e dyqaneve ne rrugicen ku banojme. Kane filluar te derdhen ne to ngjyrat e ngrohta te Krishtlindjeve. Te mendosh se une e ti nuk kishim degjuar me pare per kete feste, e nderkohe sot po mendoja se kishte … Continue readingE perkohshme

Absurdi

Kohet e fundit kronikat e lajmeve kane qene te ngjeshura me ngjarjen e fundvitit. E quaj te tille pasi nuk mendoj se mund te kete nje ndodhi edhe me interesante se kaq per keto dy muaj te mbetur deri ne fund te vitit. Per mendimin … Continue readingAbsurdi

Ankesat

Nuk di ekzaktesisht se kur ndodhi dhe u rrita. Per te qene e drejte si me veten time dhe me prindrit e mi, po e quaj veten te rritur nga casti kur bashke me tim shoq, ne ate kohe ende te pa martuar, vendosem te … Continue readingAnkesat

Kthjelltesi

Ndoqa udhen tende, mes drites i perhumbur, Lexova te tuat mendime mes, fjaleve zhdukur, Degjova tingujt e qenies tende, mes zhurmave shurdhuar. U ktheva pas, ne rrugen time, Ashtu te djerre e te pa shkelur, Te gjate, te erret; hera – heres te djegur Here … Continue readingKthjelltesi