~Godina (Pa cati)

Kam qene e heshtur per dite me rradhe e s’kisha kuptuar se pranvera kishte zene udhen rradhe – rradhe. Kalendarin sic te pata shkruar, vajzat…

Ngrica

Sot ishte dita e pare e periudhes se ngricave per kete vit. Ishte dita kur une pranoj se ben ftohte. Dolem ne mengjes me vajzat…

Nje dite, si perdite!

E perfytyron dot nxenesin e klases se pare, ne diten e pare te shkolles? Jo kete te sotmin, te lexuarin, te parin e te degjuarin…

“Kunderletra”

Letren tende e lexova dhe iu perkoshtova ashtu sikurse e meritonte. Fillimisht vendosa ne vend cdo objekt qe kishte ndryshuar qellimin fillestar fale fantazise se…

Ritmi

U zgjova sot ne mengjes e ne vend te yjeve qe qene shuar ne ate ore, nisa te numeroj justifikimet e mundshme qe mund te…

Une jam aty

Sot ishte e djela e librit, e djela e bashkimit universal ne stenda shumengjyreshe, shumegjuheshe e shume-boteshe. Isha bashke me vajzat. Ecem ngadale ne perpjekje…